Stacje rozładunku Big Bag

Worki typu Big Bag to niezwykle powszechna dzisiaj metoda transportu materiałów przede wszystkim sypkich, nie tylko związanych z produktami spożywczymi, ale także różnego rodzaju nawozami, proszkami i wieloma innymi rzeczami, które popularnie wykorzystywane są w przemyśle. Mało kto ma jednak świadomość tego, że nie jest to wcale taki nowy wynalazek. Elastyczne worki transportowe o bardzo dużych pojemnościach pojawiły się już pod koniec lat 60 ubiegłego stulecia i mocno zrewolucjonizowały branżę transportową, z każdym kolejnym rokiem bijąc rekordy ilości przetransportowanych w ten sposób produktów. Worki same z siebie są bardzo wygodne, ale niejednokrotnie rodzą problemy rozładunkowe, których można uniknąć wykorzystując nasze stacje rozładunku Big Bag. Do typowych problemów dla tradycyjnego rozładunku zaliczyć należy nie tylko przenoszenie worków na miejsce rozładunku, ale także rozsypywanie się materiału dookoła czy chociażby rozrywanie worków. Big Bag nie jest tani i dlatego naturalnym jest ich wielokrotne stosowanie, a uszkodzenie worka praktycznie oznacza konieczność jego utylizacji.

Nasza firma zajmuje się jednak produkcją nowoczesnych stacji rozładunku dla Big Bagów, które zrewolucjonizują proces rozładowywania materiałów sypkich w każdym zakładzie, niezależnie od tego, w jakiej konkretnie branży przemysłowej działa. Zautomatyzowana stacja nie tylko bardzo ułatwia rozładowywanie nawet ogromnych worków, ale jednocześnie ogranicza ryzyko ich uszkodzenia, a przy tym sprawia, że nic nie rozsypuje się dookoła. Materiał nie jest marnowany, pracownicy nie tracą czasu na sprzątanie po rozładunku, a worki z powodzeniem można wykorzystać ponownie.

Stacje produkcji JN Projekt

Wprowadziliśmy rozwiązania na tyle wydajne, że stacje rozładunku Big Bagów zapewniają możliwości wysypywania materiału czy produktu nie tylko z jednego worka w danym czasie, ale z wielu worków jednocześnie. Cały system oparty został na solidnej konstrukcji, która wyposażona jest w jedną lub kilka belek jezdnych z zamontowanymi wciągarkami przejezdnymi, wyposażonymi w napędy elektryczne, zawiesiu służącym do podwieszenia danego typu worka oraz leja uniemożliwiającego wysypywanie się towarów i pozwalającego kontrolować szybkość ich wysypywania. Nasze urządzenia wyposażone są w nowoczesne, proste i niezawodne układy sterowania, które ułatwiają obsługę procesu rozładunku. Zastosowanie Naszych stacji rozładunku dla Big Bagów, to przede wszystkim możliwość dopasowania rozwiązania do konkretnych wymagań, nie tylko tych technologicznych, ale i kolorystycznych, gdyż możemy pomalować całe urządzenie na wcześniej wybrany kolor. Są to dodatkowo także rozwiązania niezwykle proste w obsłudze, które z całą pewnością uczynią proces rozładunku o wiele wydajniejszym.

Nasze stacje do rozładunku Big-bagów należą do grupy o nazwie: urządzenia dźwignicowe, które służą do przemieszczania big-bagów w pionie i w poziomie.
Jesteśmy również producentem dźwigów towarowych i towarowo-osobowych, które doskonale spisują się przy transporcie worków typu Big-Bag posadowionych na płaskiej platformie ładunkowej. Dźwigi towarowe są niezastąpione przy transporcie ładunków pomiędzy różnymi kondygnacjami hali czy magazynu lub pomiędzy posadzką hali a podestem na antresoli. Dźwigi towarowe produkcji JN Projekt posiadają drzwi wyposażone w zamki bezpieczeństwa i odpowiednią automatykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *